site haritası . ana sayfa
English
 
Kalite Yönetim Sistemi
Laboratuvar
Lab. Kalite Politikası
Sertifikalar
Ödüller
 
Online Katalog
Ana Sayfa

 

KALE, ürün geliştirme ve ürün onay faaliyetlerini kendi tesisinde yapmak üzere tam teşekküllü bir Test Laboratuarı kurmuş olup, yurtiçi ve yurtdışı tüm otomotiv ana sanayi firmalarının taleplerini karşılamaktadır. KALE, “Kalitede Öncü” olma politikasının gereği, üstün ve güvenilir kalitede ürünlerini müşterilerine sunmak amacıyla Laboratuar test ve kontrol ekipmanları yatırımlarını gerçekleştirmiştir. Bu sayede, koşulsuz müşteri isteklerini yerine getirmek, oluşabilecek problemleri zamanında ve etkili olarak çözebilmek için güncel teknolojik test ve kontrol ekipmanları ile müşterilerine hizmet vermektedir.

KALE laboratuarında, Motor Soğutma Modülü, Radyatörler, Isıtma-Havalandırma-Klima Sistemi (HVAC) modül ve petekleri, Klima Kondenserleri, Intercooler (CAC - Hava Soğutma Radyatörleri), Yağ Soğutma Radyatörleri’nin müşteri teknik şartnamelerinde tanımlı test koşullarına ve metotlarına uygun olarak Soğutma/Isıtma Performansı, Titreşim (Kötü yol simülasyonlu), Yaşlandırma, Korozyon, Termal Şok, Darbeli Basınç Dayanım, Yüksek Basınç Dayanım, İç Temizlik Kontrolleri, Nem direnci gibi ömür, dayanım ve performans testleri yapılmaktadır.

Laboratuar bünyesinde ürün kalitesine etki eden bakır, pirinç, alüminyum v.b. hammaddelerin çekme-kopma deneyleri ve sertlik kontrolleri, plastik malzemeler için çentik darbe, erime noktası tayini, sertlik, yoğunluk tayini, yanma hızı, nem tayini, kül oranı tayini ile ilgili testler de gerçekleştirilmektedir. Buna ilave olarak, üretim hattında ve ürün onay prosesinde kullanılan ölçü aletlerinin, sıcaklık ve basınç göstergelerinin belirli standartlara göre kalibrasyonu yapılmakta ve doğruluğu kontrol edilmektedir.
KALE Test Laboratuarında uygulanan test ve süreçler, TS EN ISO/IEC 17025 Laboratuar Kalite Sistem Standardına uygun olarak yürütülmekte olup, Laboratuar güvenilirliği OYAK - RENAULT ve TOFAŞ -FIAT tarafından da denetlenerek onaylanmıştır.


 
Copyright 2007 © Kale Oto Radyatör Created by Hiperaktif
Gizlilik ve Telif Hakları