site haritası . ana sayfa
English
 
Kalite Yönetim Sistemi
Laboratuvar
Lab. Kalite Politikası
Sertifikalar
Ödüller
 
Online Katalog
Ana Sayfa

 


"Kalitede Öncü" sloganı ile yola çıkmış olan KALE, geçtiğimiz yıllar içerisinde bağımsız denetleme ve sertifikasyon çalışmaları neticesinde bu alanda tespit ettiği hedeflerine ulaşmıştır. Denetleme ve sertifikasyon çalışmaları çerçevesinde bağımsız denetleme firması Bureau Veritas Quality International (BVQI) ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) ile yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda KALE, aşağıda belirtmiş olan Kalite Yönetim Sistem belgelerini almaya hak kazanmıştır

ISO 9001 Sertifikalandıran kuruluş BVQI 1997
QS 9000 Sertifikalandıran kuruluş BVQI 1999
VDA 6.1 Sertifikalandıran kuruluş BVQI 2000
ISO/TS 16949 Sertifikalandıran kuruluş BVQI 2002
ISO 14001 Sertifikalandıran kuruluş BVQI 2004
ISO/IEC 17025 Sertifikalandıran kuruluş TÜRKAK 2009

 

ISO / TS 16949 Kalite Yönetim Sisteminde talep edilen şekli ile KALE ana faaliyet alanlarında başarılı bir proses yaklaşımı uygulamış ve yüksek kurumsal performans sergilemiştir. Bu bağlamda , ana proses performans kriterleri periyodik olarak gözden geçirilmekte olup, daha iyi seviyeye ulaşabilmek için bu kriterlerin sonuçları düzenli olarak değerlendirilmektedir. Günümüzde, küresel pazarlarda şirketlerin rekabet gücünü; kalite, maliyeti ve tam zamanında teslimat gibi önemli kriterler belirlemektedir. KALE, özellikle bu performans kriterlerine odaklanarak, gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı müşterilerinin beklentilerini karşılamaktadır.  Bu bağlamda, KALE, müşteri özel isteklerini karşılamak üzere Q1 belgesini 2005 yılında almıştır

KALE, halihazırda, CEDAC, PDCA, SPC, PARETO Analiz, Dizayn ve Proses FMEA, QFD, DOE ve benzeri kalite güvence yönetim sistemlerini uygulayarak kalitede sürekli iyileştirme faaliyetlerine devam etmektedir.

KALE, yerel ve küresel araç üreticilerinin talepleri doğrultusunda kendi kalite yönetim sistemlerini uygulamakta ve sürekli olarak geliştirmektedir. Bu çalışmaların simgesi olarak, KALE, Türkiye'de faaliyet gösteren araç üreticileri tarafından " A " grubu tedarikçi olarak tanımlanmıştır.

Çevre ve doğaya karşı duyarlılık gösteren KALE ,sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ederek , ISO 14001 Çevre Yönetim sistemi çalışmalarını başlatmış ve 2004 yılında bu belgeyi almaya hak kazanmıştır. ISO 14001 sistemi altında faaliyet gösteren KALE firma kaynaklarının etkin kullanımı için ; enerji sarfiyatını, atık, hurda ve fire oranlarını düşürmüş, atık su - hammadde geri dönüşüm ve arıtma proseslerinin uygulanması ile de üretimde yüksek endüstri standartlarına ulaşmıştır. Böylece , KALE faaliyet gösterdiği bölgede yaşam kalitesini arttırmaya ve doğayı korumaya odaklı aktivitelere katkı sağlamaktadır.

Bugün, KALE, ISO / TS 16949 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi altında müşterilerine ürün ve hizmet sunmaktan gurur duymaktadır.

 
Copyright 2007 © Kale Oto Radyatör Created by Hiperaktif
Gizlilik ve Telif Hakları